Minister Szumowski zapowiedział: Od 19 kwietnia powoli odmrażamy gospodarkę

Minister Szumowski zapowiedział: Od 19 kwietnia powoli odmrażamy gospodarkę

14 kwietnia, 2020 0 przez Informator
Podziel się

Od 19 kwietnia gospodarka powoli będzie odmrażana, poinformował we wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślając, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona było by znacznie więcej chorych.

“Będziemy powoli od 19 (kwietnia) odmrażać gospodarkę. Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji”

– powiedział minister w rozmowie z RMF FM. Jednocześnie podkreślając, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona było by znacznie więcej chorych.

Zakażenie koronawirusem od 4 marca br., kiedy to poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 6674 osób, z których zmarły 232 osoby. W niedzielę resort zdrowia informował o 318 nowych przypadkach zakażenia SARS-coV-2. Zmarły niestety kolejne 24 osoby.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po Świętach Wielkanocnych rząd przedstawi plan powrotu do “nowej rzeczywistości gospodarczej” . Plan ma być “Bardzo logiczny, uporządkowany, skonsultowany z ekspertami od:. Zdrowia, gospodarki oraz sprawspołecznych.