Mamy więcej czasu w tym roku na rozliczenie zeszłorocznego PIT

Mamy więcej czasu w tym roku na rozliczenie zeszłorocznego PIT

18 kwietnia, 2020 0 przez Informator
Podziel się

W tym roku mamy czasu, bo do końca maja a w praktyce do 1 Czerwca na złożenie deklaracji podatkowej PIT. Takie informacje przekazał PAP rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek.

W normalnych okolicznościach termin złożenia deklaracji upływałby 30 kwietnia, ale biorąc pod uwagę trudną sytuację, okres ten został wydłużony o miesiąc, czyli do 1 czerwca, ponieważ 31 Maja wypada w niedzielę. Informuje rzecznik prasowy MF.

Taka opcja jest istotna szczególnie dla osób prowadzących działalność jedno osobową, gdyż nie są one rozliczane automatycznie, w ramach usługi Twój e-PIT. Co za tym idzie, muszą się rozliczyć samodzielnie, wysyłając deklarację tradycyjnie bądź elektronicznie.

Rzecznik poinformował, że w przypadku zapłaty podatku do końca maja, nie będą naliczane odsetki za zwłokę. “W Ministerstwie Finansów jest przygotowywane odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie” dodając

Dla większości polaków m.in. zatrudnionych na etacie zostało przygotowane przez administrację skarbową rozliczenie w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik się nim nie zainteresuje, 30 kwietnia rozliczenie takie zostanie uznane za przyjęte.

Autor:. Informator Źródło:. PAP

Obszerny artykuł o e-PIT znajdziecie tutaj